Jeżeli marzysz o ogrzewaniu podłogowym

Jeżeli marzysz o ogrzewaniu podłogowym lub po prostu szukasz nowego rozwiązania na ogrzanie całego mieszkania bądź domu, dobrym rozwiązaniem będą maty grzewcze. Jest to stosunkowo nowy i bardzo wydajny sposób ogrzania nawet dużego pomieszczenia.

Dlaczego warto wybrać maty grzewcze?

Maty grzewcze pozwalają uzyskać temperaturę bardzo zbliżoną do tradycyjnego systemu grzewczego (niższą o zaledwie 1-2 stopnie Celsjusza) przy jednocześnie niższym koszcie eksploatacji. Maty zużywają bowiem od 10 do 20% mniej energii niż tradycyjny system grzewczy. Oczywiście w parze z wydajnością idzie wygodna. Komfort użytkowania mat i efektu cieplnego jest bowiem bardzo wysoki.

Kolejnym atutem jest to, że maty grzewcze są zupełnie niewidoczne. Ukryte pod podłogą, nie przeszkadzają w wystroju wnętrza i dają szerokie możliwości aranżacyjne.

Jakie maty wybrać?

W sklepach dostępne są maty o różnej mocy. Ich wybór zależy od rodzaju nawierzchni w pomieszczeniu. Jeżeli podłoga we wnętrzu wykonana jest z wykładziny, dywanu, paneli lub klepki, możliwe jest wykorzystanie mat o mniejszej mocy. Jeżeli natomiast pomieszczenie ma podłogę kamienna lub terakotową, konieczne będzie zastosowanie maty o większej mocy. W pomieszczeniach, w których powierzchnia montażu maty jest stosunkowo mała w porównaniu z wielkością pomieszczenia, może okazać się, że niezbędne będzie zamontowanie maty o jeszcze większej mocy (np. 200W/m2).

Maty grzewcze idealnie sprawdzą się w każdym pomieszczeniu i są niezbędnym wyposażeniem nowo budowanych domów.